مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه کمیته فضا و تجهیزات که با حضور مدیران شهرستان های آمل، قائم شهر، بابل، بابلسر و بهشهر و نمایندگان اداره نوسازی، توسعه و تجهیز استان برگزار شد، گفت: در مدارس جدیدالاحداث مقطع ابتدایی، باید در جهت بانشاط سازی فضای آموزشی و پرورشی، تدابیر لازم اندیشیده شود.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» در این جلسه به تعطیلی مدارس در فصل تابستان اشاره کرد و افزود: با توجه به اتمام امتحانات دانش‌آموزان و تعطیلی مدارس، سه ماه تابستان بهترین فرصت برای بازسازی و مقاوم‌سازی بناهای تخریبی و آسیب دیده و ساخت مدارس جدید است.

وی تصریح کرد: در مدارس جدیدالاحداث مقطع ابتدایی، باید به نشاط و شادابی فضاها توجه گردد لذا در دبستان ها اتاق بازی پیش بینی شود، زیرا دانش‌آموزان ابتدایی با توجه به روحیه و رفتارکودکانه، نیاز به شور و نشاط و تخلیه انرژی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مهم و اثرگذار خیرین مدرسه‌ساز در توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی اشاره کرد و گفت: خیرین مدرسه ساز همواره در تاسیس مدارس جدید و نوسازی و تجهیز مدارس قدیمی کمک کنند و به ما یاری می رسانند، چون بدون حضور این عزیزان کار برای آموزش و پرورش قطعا سخت و دشوار خواهد شد.

نیکزاد خاطرنشان کرد: لازم است از ظرفیت خیرین علاوه بر ساخت مدرسه، در بحث تجهیزات مورد نیاز مدارس استفاده شود.

وی در ادامه یادآور شد: امروزه با کمک خیرین مدرسه‌ساز به جایگاه بالایی در سطح استان و کشور رسیدیم هر چند هنوز هم در بسیاری از روستاها و حتی شهر‌ها نیاز به مدارس نوساز احساس می‌شود.

شایان ذکر است 8 طرح ساخت مدرسه ابتدایی از شهرستان‌های آمل، قائم شهر، بابل، بابلسر و بهشهر در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و پس از توضیحات مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و ارائه گزارشی از سوی نمایندگان اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همه طرح‌ها به اتفاق آرا به تصویب رسید.