کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی مرکزی امید شهرستان بابل به عنوان یکی از پروژه های زیربنایی طرح تحول نظام سلامت به مرحله بهره برداری رسید.

ساخت این کلینیک بهمن ماه سال ۹۴ و کمتر از دو سال پس از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت آغاز شد تا علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی پزشکی به جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل، به سایر شهروندان مازندران هم خدمات رسانی کند.

جمعیت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که کلینیک ویژه مرکزی بابل در زمینی به مساحت عرصه سه هزار مترمربع با زیربنای دو هزار و ۷۵۰ متر مربع در سه طبقه و با اعتبار ساختمانی حدود ۶۵ میلیارد ریال احداث شده است.

دکتر سید فرزاد جلالی افزود: عملیات اجرایی این طرح در بهمن ۱۳۹۴ آغاز شده و در مرداد ماه سال جاری به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: کلینیک مرکزی امید بابل دارای ۱۷ کلینیک و پاراکلینیک شامل بخش‌های تخصصی قلب، داخلی، جراحی، ارتوپدی، مغز و اعصاب، تغذیه، طب سنتی، روانپزشکی، خون و آنکولوژی، گوارش، پوست و مو، چشم، گوش حلق و بینی، زنان و زایمان، کودکان، دندانپزشکی، توانبخشی، رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل همچنین از ساخت بزرگترین مرکز جامع دیالیز شمال کشور، سلامتکده طب سنتی، تجهیز و توسعه بخش آندوسکوپی بیمارستان آیت الله روحانی بابل بعنوان مرکز ارجاعی از کل استان مازندران، همراه سرای بیمارستان کودکان امیرکلا، ساختمان جدید مرکز درمانی ناباروری فاطمه الزهرا (س)، ساختمان جدید اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور مرزیکلا، همراه سرای بیمارستان شهید رجایی بابلسر به عنوان مهمترین طرح‌های در دست اقدام این دانشگاه نام برد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال ۹۸ بیشتر این طرح‌ها به مرحله بهره‌برداری برسد.
وی گفت: با وجود محدودیت‌های مالی دانشگاه و طلب‌های سنگین از سازمان‌های بیمه گر، عزم و اهتمام ویژه برای به اتمام رساندن این پروژه‌ها را داریم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کلینیک امید یک بابل و امید خشرودپی در بخش بندپی غربی این شهرستان مشغول ارائه خدمت به شهروندان هستند، افزود: کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی مرکزی امید بابل به صورت جامع علاوه بر خدمات رسانی به مردم شریف شهرستان بابل به هم استانی‌ها نیز خدمات ارائه خواهد کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه یکی از ثمرات طرح تحول سلامت، راه‌اندازی کلینیک‌های ویژه بود که منجر به کاهش پرداختی‌ها از جیب اقشار ضعیف جامعه شده است، افزود: طرح تحول سلامت، میوه شیرین عدالت در سلامت را به کام اقشار محروم رسانده است.

اجرای طرح تحول نظام سلامت از اردیبهشت ماه سال ۹۳ و چند ماه پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در تمامی بیمارستان های دولتی اجرایی و بر اساس آن دریافت هزینه از بیماران به خاطر دریافت خدمات سلامت ممنوع شد./ایرنا