با حضور سرپرست وزارت صمت ؛
افتتاح ویدئوکنفرانسی شرکت آرین شیمی توسط رئیس جمهور در بندر امیرآباد
بزرگ‌ترین واحد تولید ام دی اف (فیبر فشرده) مازندران توسط رئیس جمهور و بصورت ویدئو کنفرانسی و با حضور سرپرست وزارت صمت افتتاح شد
شرکت آرین شیمی، بزرگ‌ترین واحد تولید ام دی اف (فیبر فشرده) مازندران روز پنجشنبه با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری و با حضور سرپرست وزارت صمت و استاندار مازندران در بندر امیرآباد افتتاح شد.

به گزارش صبح شمال برای ساخت این واحد مرتبط با صنایع چوبی در مجموع ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات بانکی و آورده بخش خصوصی سرمایه گذاری شد. معادل ۳۵ میلیون یورو از این اعتبار در قالب ارزی برای خرید ماشین آلات از سوی دولت تخصیص داده شد.

این واحد تولیدی سولزی که وابسته به شرکت آرین شیمی است در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار و زیر بنای هفت هزار متر مربع ساخته شد و سالانه قادر به تولید افزون بر ۳۰۰ هزار متر مکعب تخته فیبری فشرده است. بیش از ۳۰۰ نفر هم با راه اندازی این واحد صنعتی مشغول کار شدند.

در ۲ روز اخیر با سفر سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان مازندران حدود یک هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان واحد صنعتی در این خطه شمال کشور به بهره برداری رسید و برای حدود یک هزار نفر نیز ایجاد اشتغال شده است.