عضو شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر 3800 واحد در 2 هزار پلاک ثبتی در اختیار بعضی از افراد قرار گرفته است که بعضاً اجاره‌نامه و یا قراردادی با آنها بسته نشده است.

درآمد 200 میلیارد تومانی شهرداری تهران از اجاره بهاء‌ها
محمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره املاک تصرف شده در شهرداری تهران اشاره کرد و گفت:‌ در تبصره 36 بودجه سال 98 شهرداری تهران پیش‌بینی شده است که در ردیف‌های درآمدی 200 میلیارد تومان از طریق اجاره بهای املاک و غرفه‌هایی که در پارک‌ها و بوستان‌ها داریم درآمدزایی داشته باشیم.

وی افزود: البته برآورد بنده این است که قطعاً بیش از 200 میلیارد تومان در این بخش درآمد خواهیم داشت و یا می‌توانیم املاکی که در اختیار افراد است را برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام پس بگیریم.

عضو شورای شهر تهران افزود: در حال حاضر 3800 واحد در 2 هزار پلاک ثبتی در اختیار بعضی از افراد قرار گرفته است که بعضاً اجاره‌نامه و یا قراردادی با آنها بسته نشده است.

میرلوحی افزود: ما به دنبال ساماندهی وضعیت این واحدها هستیم که اجاره‌نامه‌ای منعقد شود و یا اینکه آن املاک را بفروشیم و در بخش‌های دیگر هزینه کنیم.

وی گفت: بعضی از این املاک در اختیار خیریه‌ها و دیگر موارد قرار گرفته است که با آنها نیز قراردادی منعقد می‌شود ولی آن پول در حوزه فرهنگی و اجتماعی هزینه خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران افزود: قطعاً در سال آینده این املاک بیشتر ساماندهی خواهد شد و بیش از 200 میلیارد تومان از این حوزه شهرداری درآمد خواهد داشت.

میرلوحی گفت: بعضی از شهرهای دنیا از محل اجاره درآمدهایی دارند که در تهران تا کنون چنین سیاست‌هایی نبوده است ولی در این خصوص اقدام خواهیم کرد چرا که به این درآمد شهر تهران نیاز دارد.

وی درباره نحوه اجاره‌بها و قرارداد نیز گفت:‌بر اساس نرخ روز و عادلانه اجاره‌بها دریافت می‌شود.

انتهای پیام/