اشتغال روستایی
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: ۱۸۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم کشور پیش بینی شده است.

به گزارش ایسنا، محمد امید روز یکشنبه در جمع ساکنان روستای حسنکدر شهرستان کرج افزود: این اعتبارات در قالب تسهیلات ۹ ساله و با سود ۶ درصد به تدریج در اختیار ساکنان روستاهای کشور قرار می گیرد.

وی گفت: در گذشته ایجاد اشتغال همپای توسعه جمعیت در کشور به ویژه روستاها نبود که در دولت تدبیر و امید با ارائه تسهیلات ویژه این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

امید گفت: تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و همراهی خوب مجلس شورای اسلامی برای تحقق هر چه بیشتر طرح‌های اشتغالزایی روستایی ضرورت این مهم را دو چندان می‌سازد.

وی ادامه داد: روستا خوابگاه نیست، بلکه در فرهنگ ایرانی محل تولید و زندگی به شمار می‌رود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی خدمات ارزنده‌ای به روستاها شده که به تایید مراکز بین‌المللی توسعه نیز رسیده است.

امید افزود: اکنون ۳۸ هزارو ۵۰۰ روستای بالای ۲۰خانوار در کشور داریم که از زیر ساخت‌های لازم در زمینه برق، آب، راه، بهداشت و آموزش برخوردار هستند.

وی ادامه داد: برای گاز رسانی به هر خانواده روستایی ۱۲۰میلیون ریال در کشور هزینه می‌شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، وی گفت: اگرچه پس از انقلاب شاهد توسعه امکانات در روستاها بودیم، ولی مهاجرت روستاییان به شهرها افزایش یافته که علت نبود اشتغال جوانان بوده است.

امید یادآورشد: البرز ظرفیت‌های قابل توجهی دارد که باید از آنها بهره برد و طرح‌های اشتغالزایی را در آن افزایش داد.

انتهای پیام