تیم بارسلونا در حالی فردا (یکشنبه) برای دیدار با رئال بتیس به «بنیتو ویامارین» سفر می کند که «لیونل مسی» رویای شکستن رکوردهایی بیشتر را در پیراهن آبی اناری ها در سر می پروراند.
اشتهای سیری ناپذیر «مسی» برای شکستن رکوردهای شخصی
به گزارش ایرنا، روزنامه آ. اس اسپانیا روز شنبه نوشت: مسی سیری ناپذیر است و ولع وی برای شکستن رکورد هیچ حد و مرزی نمی شناسد.در بازی فردا، او تنها در یک فقره می تواند رکورد 2 ستاره اسبق کاتالان ها یعنی «ژاوی هرناندز» و «آندرس اینیستا» را بشکند.
به عبارت دیگر، مسی تنها با حضور در بازی فردا در ورزشگاه بنیتو ویا مارین، به طور مشترک می تواند رتبه دوم بیشترین تعداد حضور رسمی با پیراهن آبی اناری ها را به همراه اینیستا با 647 بازی در اختیار بگیرد و با این حساب تنها ژاوی با 767 بازی بالاتر از وی خواهد ماند. رقمی که در صورتی که مرد آرژانتینی بتواند آمادگی خود را تا فصل 2020 – 2021 حفظ کند، رکوردی دست یافتنی محسوب می شود.
دومین رکورد شخصی که مسی می تواند در بازی فردا به نام خود ثبت کند در صورتی محقق خواهد شد که قهرمان لالیگا هر سه امتیاز را البته با حضور مسی از آن خود کند. در این صورت مهاجم 31 ساله آبی اناری ها با آمار 477 پیروزی رسمی در پیراهن این تیم، رکورد بیشترین برد را از این حیث با یک پیروزی بیشتر از ژاوی به انحصار خود خواهد درآورد.
این در حالی است که علاوه بر این رکوردها، شماره 10 دوست داشتنی آرژانتینی می تواند تعداد گل های خود را برای بارسا به عدد 600 نزدیک کند. مسی هم اکنون با رسیدن به رکورد 600 گل زده، تنها 12 گل فاصله دارد. با این حال برای درک بهتر این عدد نجومی بد نیست به دومین گلزن برتر باشگاه بارسلونا اشاره کنیم؛ «سزار رودریگوئز» مهاجم دهه 40 و 50 آبی اناری ها؛ کسی که دوران فوتبالی خود را در حالی به اتمام رساند که از این حیث، 356 گل کمتر نسبت به مسی به ثمر سانده بود.
تنها «ادسون آرانتس ناسیمنتو» ملقب به پله بیشتر از کاپیتان آلبی سلسته موفق به گلزنی شده است که البته با توجه به روند مهارنشدنی مرد مینیاتوری باشگاه بارسا، شکستن آن دور از دسترس نیست.643 گلی که اسطوره برزیلی در دوران فوتبالش برای تیم سانتوس به ثمر رساند رقمی غیرقابل تکرار به نظر می رسید، اما پس از ظهور جادوگر آرژانتینی و آغاز تحقیر مدافعان در لالیگا توسط وی که البته به عرصه چالش برانگیزتری همچون رقابت های اروپایی نیز کشیده شده است، تمام آمار و ارقام شروع به تغییر و تحول کرد.
انتهای پیام /*