مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: طرح امداد و نجات نوروزی امسال حدود سه هزار نفر از امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت استان حضور فعال دارند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مجتبی اکبری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طرح امداد و نجات نوروزی امسال حدود سه هزار نفراز امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت استان حضور فعال دارند و همه توان عملیاتی جمعیت هلال احمر مازندران در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی به‌کارگیری می‌شوند، تا خدمت‌رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی استان در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام شود.

وی افزود: طراحی ربات تلگرامی رسام و طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن نجات هلال احمر با قابلیت پاسخگویی سریع به نیازهای امدادی گردشگران در هرمکان و زمان، فعالیت سامانه ارتباطی 112 ندای امداد که به‌صورت شبانه روزی فعال است و استفاده از تیم سحاب از جمله تدابیر هلال احمر استان برای خدمت رسانی مطلوب به مسافران نوروزی است.

اکبری گفت: جمعیت هلال احمر مازندران در چهار سال متوالی گذشته همواره عنوان برتر کشوری را در اجرای طرح نوروزی به‌دست آورده که این مهم نشان دهنده توان عملیاتی بالای هلال احمر استان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر مازندران با تمام توان عملیاتی در خدمت‌رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی مشارکت دارند گفت: مهربانی، میهمان‌نوازی و تمهید بهترین شرایط اقامت و پذیرایی، رسم دیرین ساکنان خطه مازندران بوده و هلال احمر استان به عنوان یکی از دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه همه توان عملیاتی و سازمانی خود را به‌کار خواهد گرفت تا میهمانان نوروزی خاطره‌ای شیرین و بیادماندنی از سفر به مازندران به یادگار داشته باشند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: امسال جمعیت هلال احمر استان در راستای اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، 102 پایگاه امداد و نجات و پست ایمنی و سلامت به میهمانان و مسافران نوروزی خدمت‌رسانی خواهد کرد تا شرایط مطلوبی را برای آرامش و سفر ایمن در سطح استان فراهم کنند.

وی بیان کرد: طرح‌های نوروزی این جمعیت به مدت 22 روز از 24 اسفند به‌صورت رسمی آغاز و تا پایان شانزدهم فروردین‌ماه 1398 ادامه می‌یابد. هلال احمر مازندران یکی از سازمان‌های مهم در استقبال و خدمت‌رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی استان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: بر اساس برنامه‌های ابلاغی از سوی جمعیت هلال احمر مرکز و به موجب تدابیر مدیریتی در سطح استان با محوریت استاندار در راستای خدمت‌رسانی بهینه و تسهیل شرایط برای حضور گردشگران، برنامه‌های متنوعی را با محور تقویت نشاط اجتماعی تدوین و عملیاتی می‌کنیم.

اکبری با اشاره به اینکه شاخص‌ترین این برنامه‌ها طرح امداد و نجات و طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی است که به‌صورت تخصصی دو معاونت امداد و نجات و امور جوانان هلال احمر استان مسئول مستقیم اجرای آن هستند تصریح کرد: در حقیقت همه معاونت‌ها و حوزه‌های ستادی و شهرستانی هلال احمر استان، پشتیبان اجرای طرح‌های مزبور هستند.

وی با تشریح جزییات و کیفیت اجرای طرح‌های نوروزی هلال احمر مازندران گفت: امسال جمعیت هلال احمر استان در راستای اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، 102 پایگاه امداد و نجات و پست ایمنی و سلامت به میهمانان و مسافرین نوروزی خدمت‌رسانی خواهد کرد تا شرایط مطلوبی را برای آرامش و سفر ایمن در سطح استان فراهم کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: در اجرای طرح امداد و نجات علاوه بر 102 پست ثابت و سیار ، 75 پست سیار موتوری، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته امدادی و یک فروند بالگرد امدادی مشارکت دارند تا به فوریت‌های امدادی میهمانان نوروزی استان در اسرع وقت پاسخ داده شود.
انتهای پیام